Kore ve Çin Malı Galaxy MTK6575 Root Yapma

Kore ve Çin Malı Galaxy MTK6575 Root Yapma

Merhaba, Sevgili arkadaşlar MTK6575 işlemcili cihazlarda nasıl imei değiştirileceğini bu konu üzerinde anlatacağız.

Yapacağınız işlemler replika cihazlar içindir orjinal samsung cihazlarında imei bu anlattığımız işlemlerle değiştirilemez, elinizde eski bir telefonun imei kodu varsa onu replika cihazınıza tanımlayıp cihazınızda kullanabilirsiniz.

Elinizdeki eski telefonun imei kodunu öğrenmek için *#06# tuşlayarak öğrenebilirsiniz.

İMEİ GİRME KODLARI

Galaxy S4 ün imei kodu ve değiştirmesi : *#*#889988#*#*

Galaxy S3 ün imei kodu ve değiştirmesi : *#*#3646633#*#*

Galaxy S3 mini imei kodu ve değiştirmesi : *#112#*

Iphone 5 imei kodu ve değiştirmesi : *#8502*#

Galaxy Note 2 imei kodu ve değiştirmesi :*#*#82043036#*#*

Söz konusu numaraları girdikten sonunda GPRS e giriyoruz orda imei 1 yazan kısımda 15 haneli rakam var o rakamlardan son 2 hanesini değiştirseniz çok farklı yapsanız da olur yada eski telefonunuz mevcutsa onun imeisini de yazabilirsiniz daha sonra write imei yazan kısma tıklayacaksınız. sonra cihazı açın kapatın işlem tamamdır. Şayet koddan sonra gprs gelmezse bir defa geri düğmesine dokunmatik olan kısma basarsanız o zaman gelir ekran gprs ye girebilirsiniz.

Bu tip telefonları root etmenin şu an için bildiğim 2 metodu vardır ikisini de yayınlayacağım.

Çakma Kore ve Çin Malı (Replika) Galaxy Telefonlar Ne şekilde Root Edilir?

İkinci Yöntem

İndirilmesi Gereken Dosya;

MTK ROOT ve USB Driver İndir

Bu 2 dosyayı indirerek başlayalım arkadaşlar. Maddeler halinde sıralayacağım.

Telefonunuzdan Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri>USB Hataları Ayıklıyor Seçeneğine tik koyup usb kablosunu takınız. İlk bağladığınız vakit usb driverlarını yüklemediyseniz telefonunuzu tanımayacaktır. USB driverlarını yüklemediğinizi varsayarak anlatmaya devam ediyorum.

*) Bilgisayarıma sağ tıklayıp Aygıt Yöneticisine tıklayın ya da Bilgisayarım(Sağ Tık)>Özellikler>Aygıt Yöneticisi‘ni açınız.

*) Android Phone yazısını göreceksiniz. Üzerine tıklayıp altta çıkan seçeneğe sağ tıklayın. Sürücüyü yükle/güncelleştir seçeneğine tıklayıp Sürücü yazılımı için bilgisayarı tıklayı seçiyoruz. İndirdiğimiz USB Driver klasörünü attığınız konumu seçip yükleye tıklıyoruz ve de driver kurulumunu bitiriyoruz.

Driver kurulumunu da bitirdiğimize göre 2. aşamaya geçebiliriz. Kurulumu bir süre önce yapmış olanlar kaldı ki doğrudan ikinci adımdan başlayacaklar.
İndirdiğiniz Root programını bir klasöre çıkartın ve de içindeki RunMe.bat dosyasına çift tıklayarak çalıştırın.
Açılan pencereye 1 yazıp ENTER’a basınız.
Running yazısı çıktığında telefonda Verileri Geri Yükle seçeneğine tıklayınız.
telefon kendini tekrar başlatacaktır ve açıldığında ROOT işlemi bitmiş hale gelecektir. Uygulamaların arasında SUPERSU adında bir uygulama mevcutsa güle güle kullanın cihazınız rootlandı demektir.

Üçüncü Yöntem

Sadece root yapılan programın ismini vereceğim internetten videolu anlatımlarını okuyabilirsiniz.

MTK DROID&TOOLS isimli bu programla hemen hemende bütün MTK telefonları rootlayabilir ve ayrıca imei girebilirsiniz.

Son olarak ANDROID logosunun yerine SAMSUNG logosu ne şekilde gelir ondan bahsedeyim. İşte Bunun Replika S4 için 2 adet kod var. Bunlardan birisi *#0066# diğeri ise *#91# herhangi birisini deneyin biri kesinlikle işe yarayacaktır. Kodu arama kısmına yazıp yeniden başlatın telefonunuzu. İşe yaramazsa sorun farklıdır aynı zamanda değişik yöntemi mevcutsa size bunu yine bu konu içinde paylaşırım.

 

TEPKİNİ GÖSTER

Yazar Hakkında

NedensizPostalar
NedensizPostalar 741 posts

Teknolojiye büyük merakı olan birisi, sorunlarınızla ilgili cevap veriyorum .yorum yapmaya üşenmeyin :)

Bunları da Beğenebilirsin

Kore Galaxy S4 İmei Değiştirme

Merhaba, Arkadaşlar samsung’un galaxy s4 modelinin kore ve çin malı cihazlarının imei değiştirme tekniğini anlatacağım. Bu işlemler orjinal galaxy s4 modelinde işlemez. SPT box cihazıyla yapılmalıdır o cihazlarda özel cihazlardır

Çin İmei Değiştirme Kodları

İnsanlar yurt dışından almış oldukları pahalı telefonlardan büyük rahatsızlık duyarlar çünkü aslın da uygun bir meblağa üretimi yapılan bu telefonlar birçok vergi yüzünden bizlere çok pahalıya patlar. Bu da insanları

Replika Telefonlarda İmei Değiştirme

Merhaba, Sevgili arkadaşlar Replika çin malı telefonların imeisi sık sık kapanıyor elinizde e eğer imei varsa aşağıdaki kodları modele göre tuşlayarak değiştirebilmeniz mümkün. İmei değiştirmenin Birinci yolu Play Store’da Engineer

0 Yorum

Henüz yorum yok!

İlk yorumu sen yapabilirsin, Yorum yap!

Yorum Yap