Galaxy S4 Root Yapmak

Galaxy S4 Root Yapmak, Galaxy S4 Root Atma, Galaxy S4 Root Atma Resimli Sayfasını İnceliyorsunuz.

 

Merhaba arkadaşlar Hem Video Hemde Yazılı makale olarak Root ve CWM Recovery yüklemeyi anlatacağım

Öncelikle Bu Root ve Cwm recovery nedir bunu bir öğrenelim
Root aslında teknoloji tutkunları içindir cihazın ses seviyesini,işlemci seviyesini, ram seviyesini gibi tüm ayarları manüel olarak ayarlayabilir.
bazı arkadaşlar bilirler masaüstü bilgisayarın bios bölümüne girip işlemcinin voltajını yükselterek işlemciyi hızlandırır bu mantık aynı mobil cihazlardada vardır. tabikide mobil cihazlarda daha gelişmiş bir şekilde ayarlanabiliniyor.
Gelelim CWM recovery’nin ne demek olduğuna
CWM recovery’nin açılımı ClockworkMOD’dur bu recovery mod cihazın kendisinde bulunan recovery moda benzer ama aslında daha gelişmiş bir recovery moddur. recovery moddan cihazın yedeğini alabilir aldığınız yedeği geri yükleyebilirsiniz. mesela bu sadece cwm recovery modda vardır normal cihazın recovery modunda böyle birşey yoktur.
ve forumumuzda paylaştığımız geliştirilmiş popüler romlar veya xda forumunda bulunan romları yükleyebilirsiniz ve tadını çıkartabilirsiniz.
peki bu romları neden yükleriz diye sorarsanız bu romları insanlar aslında cihazında farklılık bekleyen insanlardır genellikle bazıları değişiklik olsun cihazımın bu halinden sıkıldım deyip rom değiştirenlerde mutlaka vardır.
bazıları ise orjinal rom çok batarya yiyor ben daha hafif bir roma geçmeliyim az batarya yesin diye rom değiştirenler var
umarım anladığınız şekilde anlatabilmişimdir.
Önemli açıklama;

Telefonunuzuz Galaxy s4 olsada sürüm olarak farklılık olabilmektedir, yani galaxy s4 modelinin 2 türü var bunun 1’incisi GT-I9500 ikinci türü GT-I9505’dır bu iki model için root fark etmektedir aşağıdaki root dosyalarından 1’rini indireceksiniz. eğer modeliniz GT-I9500 ise gidip GT-I9505 root dosyasını kurarsanız olmaz sorun yaşarsınız.Bunu öğrenebilmek için telefonunuzu elinize alıp Menü > Ayarlar > En üstten sağ kısıma basın ve en alttan cihaz hakkında bölümüne bastığınızda modeli görebileceksiniz.

İşlem Adımları
 • İlk indirmiş olduğumuz USB Driver sürücüleri adlı programı kuruyoruz.
 • İkinci indirmiş olduğumuz programı rar’dan çıkartarak programı çalıştırıyoruz.
 • Odin programı önümüze geldikten sonra ”Auto-Restart ve Reset Time” kutucuklarını seçiyoruz.
 • Son indirdiğimiz  Root dosyasını seçip start deyip root işlemini başlatacağız aşağıdaki işlemi yapınız.
 • PDA Butonuna basarak  telefonunuza uygun olarak root dosyasını seçiyoruz.
 • Telefonu kapalı konuma getiriyoruz.
 • Telefonu Download moda alacağız download moda girebilmek için  ”Ses Kısma + Home tuşu ve güç düğmesine aynı anda basıyoruz cihaz download moda girecektir yani telefonun ekranın’da download mode yazacaktır.
 • Ardından Odin programı telefonu görecektir Startdeyip Root yapma işlemini başlatıyoruz.

 
Cihazımızda Samsung Kies Yüklü olması gerekmektedir
Sebebi Cihazımızı bilgisayara bağlayınca driver isteyecektir o nedenle Samsung Kies’i mutlaka Kuralım.
Ben Yedeklerimi almadım ama sizlerin önemli bilgileri cihazda olabilir o nedenle samsung kies’den backup yapın yani yedekleyin.
Cihazımızın Batarya Seviyesi %40’dan aşağı olmamasını öneririm işlem ortasında sıkıntı yaşamamanız için söylüyorum.
Şimdi İşleme Başlamadan önce Gerekli olan fiziksel aksesuarları sayayım sizlere
 •  Cihazın Kutusundan Çıkan Orjinal USB Kablosu
 • -Windows PC (Win7) olursa Daha iyi olur.
 UYARI:
 
Öncelikle işleme başlamadan önce bir söz etmek istiyorum
Cihazınıza yaptığınız işlemlerden kesinlikle ben sorumlu değilim şimdiden bildireyim
Ama şunu söyliyebilirim Root atmanın büyük bir riski yok kilitlenme, donma , açılmama gibi hiç bir sorunla karşılaşmazsınız zaten daha öncede böyle birşey olmamıştır.
Gönül rahatlığıyla Root atabilirsiniz Kısacası…
 
 • İndirmemiz Gereken Dosyaları Tamamladıktan Sonra Odin3 Programımızı çalıştırıyoruz.Odin’e sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır derseniz daha iyi olur.
 • Programı çalıştırdığımızda Altdaki gibi açılması gerekmektedir.
galaxy s4 root 1
 • Cihazımızı Kapalı konuma getiriyoruz Aşağıdaki resimdeki gibi tuşlara basmamız gerekiyorSes Kısma + Home tuşu ve Güç düğmesine Aynı anda basıyoruz.
galaxy s4 root 2
 • Cihazımıza aşağıda görünen resimdeki gibi arayüz gelecektir bu arayüz geldiğinde ses açma tuşuna 1 kere basıyoruz ve cihazı download moda alıyoruz.
galaxy s4 root 3
 • Cihazımız Download moda girmiş olacaktır aşağıdaki resimdeki gibi cihazınız download modda olmalıdır. bu moda girdikten sonra Cihazımızı Bilgisayara Bağlıyoruz.
galaxy s4 root 4
 • Cihazımızı Bilgisayara bağladıktan sonra Bilgisayara geçiyoruz Enson Odini çalıştırmıştık Odinden PDA Butonuna basıyoruz bastıktan sonra indirmiş olduğumuz klasörün içinden CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.tar.md5 adlı dosyamızı seçiyoruz
galaxy s4 root 5
 • Ardından Start diyoruz İşlemin bitip cihazın açılmasını bekliyoruz.

 

 • Ve son aşamalara geldik cihazımızın açıldıktan sonra menüye giriyoruz en son yüklenen sayfasına gelip SuperSU Uygulamasını görüyorsak Root ve Cwm’yi başarılı bir şekilde kurmuşuz demektir.
galaxy s4 root 6
 • Cihazınıza artık tüm rootlu uygulamaları ve cwm’den geliştirilmiş popüler romlar örneğin Cyanogenmod,MIUI rom ve  daha farklı popüler romları kurabilirsiniz tadını çıkartmanız dileğiyle…

Videolu Anlatımım;https://www.youtube.com/watch?v=mavgNAiNpzQ

Bu anlatım Tamamen bana aittir başkaları paylaşacaksa lütfen kaynak belirtsinler aksi taktirde hakkıma helal etmeyeceğim
 • Site İçi Yorumlar