Galaxy S3 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Galaxy S3 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Galaxy S3 Güncellemesi Nasıl Yapılır?, Samsung Galaxy s3 Güncelleme Nasıl Yapılır, Samsung Galaxy s3 Güncelleme Programı İndir, Samsung Galaxy s3 Güncelleme Ne Zaman Gelecek Sayfasını İnceliyorsunuz.

 

 

Son zamanlar da android telefonlar çok fazla tutulmakta.

Bu telefonlar sayesin de hemen herkes çok kaliteli çekimler de yapmakta. Görünümü de mükemmel olan bu telefonlar artık hemen herkesin kullanımına sunulmuş olmakta.

Bu telefonun eski olması ile güncelleme yapımı da unutulmuş olması orantılı olabilir. Bizde bu bakımdan bu telefonun güncellemesinin çok kolay olduğunu hatırlatmak istedik.

Telefonun güncellemesini yapmakta çok basit olmakta. Telefonunuzu günceller iken eğer güncelleme hatası diyor ise bu sefer de farklı bir şekil kullanmanız gerekli olmaktadır. Bu telefonu bir müddet kullanıp şarjını yüzde 60a getirdikten sonra ayarlara girerek daha fazla dedikten sonra cihaz hakkında ki kısmını güncel yapabilirsiniz.

S3’den Görüntü

galaxy-s3-mini-480x330

 Bu güncellemeler ile sistem iyileştirilmesi yapılırken yer alan buglar temizlenmektedir.Geçtiğimiz günlerde Android için 4.3 güncellemesi yayınlandı.Her telefona özgü birkaç özelliğin de geldiği bu güncellemenin Samsung Galaxy S3 için de yayınlandığını görüyoruz.

İşlem Adımları

Peki, Galaxy S3 cihazımız için sistem güncellemesini nasıl yapacağız?Güncelleme aşamalarına başlamadan önce iki uyarı yapmamız da fayda var.Öncelikle, cihazınıza bir güncelleme gelmesine rağmen yine de cihazınızın güncel olduğuna dair bir uyarı geliyorsa telefonunuza CWM yüklemeniz ve CWM modunda bir iki işlem yapmanız gerekmektedir.Bu işlemi geçtikten sonra ilk olarak Samsung Galaxy S3 model telefonunuzun bataryasını yeterli miktarda doldurun.Güncelleme esnasında telefonun kapanması ciddi sorunlar meydana getirmektedir.Bu sorunların önüne geçilebilmesi için en azından %60 lık bir batarya gerekiyor.Şarjınızı uygun seviyeye getirdikten sonra menünüzde yer alan Ayarlar kısmına giriş yapın.En alta doğru indiğinizde “Daha Fazla” bölümünü göreceksiniz, buraya girin.“Cihaz Hakkında” seçeneğine tıkladıktan sonra yazılım güncellemesi ile ilgili bir kısım göreceksiniz.Cihazınızın güncellemek için yapmamız gereken işlem bu seçeneğe tıklamak olacaktır.Ardından otomatik olarak cihazınız yenilenecektir.Bu işlem uzun bir süre alabilmektedir.

Detaylı Anlatım Birinci Yöntem

İşlem Adımları

 • Küçük bir iki işlem ile son sürüme yükseltebilirsiniz cihazınızı. Öncelikle, menünüze girerek Ayarlar menüsüne tıklayın.
 • Ardından “Diğer” seçeneği üzerinden “Cihaz Hakkında” seçeneğine girin.
 • Son olarak en üstte yer alan “Yazılım Güncellemeleri” alanına ulaştıktan sonra cihazınız için yayınlanan son Android sürümünü yükleyebilirsiniz.
 • Yapacağınız yüklemeler dosya boyutu olarak yüksek olabilir.
 • Bu yüzden mümkün olduğunda Wifi ile güncellemelerinizi yapın.
Aşağıdaki Resim’de güncellemeyi adım adım anlattık adımları ilerleterek cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

galaxy-s4-mini-yazilim-guncelleme

galaxy-s4-mini-yazilim-guncelleme-2

galaxy-s4-mini-yazilim-guncelleme-3

galaxy-s4-mini-yazilim-guncelleme-4

 galaxy-s4-mini-yazilim-guncelleme-5

galaxy-s4-mini-yazilim-guncelleme-6

İKİNCİ YÖNTEM

Bunu yaptıysanız bile güncellemeyi samsung o arayüzden vermeyebiliyor telefon günceldir deyip geçiyor.

Son güncellemeyi tam olarak almak için Samsung kies’ i kullanmanızı tavsiye ediyorum, çünkü ben güncelle dediğimde son sürümü kullanıyorsunuz uyarısını veriyordu kies’e bağladım güncelleme var uyarısı verdi ve güncelledim.

İşlem Adımları

 • Hemen Samsung Kies’i indirin TIKLA
 • Not: Güncellemeyi başlatmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneririz
 • Telefonu bilgisayara kablo ile bağlayın kies telefonu bulacaktır

20130129205935490_8NY33BXT

 • Resimdeki gibi Üretici Yazılımı Yükseltme butonuna tıklayın

20130129210526997_GFUMNNIO

 • Kutucuğu işaretleyip Yükseltmeyi Başlat’a tıklayalım

20130129210835868_Z6XE24VP

 • “Üretici yazılım yükseltme tamamlandı” uyarısını aldığınızda güncelleme tamamlanmış olacaktır.
 • İndirme Tamamlandık’dan sonra telefonda güncelleme ekranı gelecektir o esnada telefona kesinlikle dokunmayın kablosunu çıkartmayın aksi taktirde kötü sonuçlar doğurabilir.
 • Telefon Güncellenirken aşağıdaki gibi olacaktır.

20130129212049885_ACDX49Q720130129211658701_RBE72SEW

 • Ekrandaki ilerleme dolduk’dan sonra kies güncelleme bitmiştir uyarısı verecektir hayırlı olsun!

20130129212213163_3I5JEEK8

TEPKİNİ GÖSTER

Yazar Hakkında

NedensizPostalar
NedensizPostalar 741 posts

Teknolojiye büyük merakı olan birisi, sorunlarınızla ilgili cevap veriyorum .yorum yapmaya üşenmeyin :)

Bunları da Beğenebilirsin

Android Genel 0 Comments

Samsung Galaxy S3 Mini Ekran Görüntüsü Alma

Galaxy S3 Mini Ekran Görüntüsü Alma, Galaxy S3 Mini Ekran Görüntüsü Yakalama, Galaxy S3 Mini Ekran Görüntüsü Alma, S3 Mini Ekran Fotoğrafı Çekme Sorunu Sayfasını inceliyorsunuz.     Çok basit olan bu

Android Genel 0 Comments

Samsung Captivate Desen Tuş Kilidini Kırma

Merhaba arkadaşlar samsung’un captivate modeli için duş kilidini açmayı anlatacağım. bu işlemi yaparken verilerinizin silineceğini bilmenizi isterim. Telefonunuzu tamamen kapatın. Ses azaltma (girmezse ses açma) home ve güç düğmesine aynı

Android Genel 0 Comments

Büyük Şirketler Cyanogen’i Almak İstiyor

Android işletim sistemli cihazlar üreten büyük şirketlerin bile yapamadığı kadar geniş bir Android ROM ağı kuran CyanogenMod binlerce farklı tablet ve akıllı telefona ROMlarını hızlı ve stabil bir şekilde veriyor.

0 Yorum

Henüz yorum yok!

İlk yorumu sen yapabilirsin, Yorum yap!

Yorum Yap