Cep Telefonu Televizyona Bağlama

Cep Telefonu Televizyona Bağlama

Sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak 5 başarılı uygulamadan bahsedeceğim. Bu uygulamalar sayesinde bilgisayarınızın açık olduğu anlarda çok uzakta bile olsanız bilgisayara bağlanabilir ve işlerinizi halledebilirsiniz.

Öncelikle Telefonunuzun özelliğine göre ve TV’nin yeni nesil smart olup olmadığı önemlidir. İPhone ve Android için farklı televizyon bağlama yöntemleri var. Aşağıdaki 3 farklı aşamayı okuyarak ayarlayabilirsiniz.

Telefonu TV’ye bağlayabilen bir arkadaşımız:

1.Televizyonunuz Smart TV Özelliği Varsa;

Kullanmakta olduğunuz televizyon Smart (Akıllı) TV ise bağlantı yapmanız oldukça kolaydır. Cep telefonunuzu wifi üzerinden televizyonunuza bağlayabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz telefon, tablet ya da bilgisayarın televizyonunuzla aynı wifi ağına bağlanmış olması yeterlidir. Peki bu işlem Android, IOS, Windows Phone ve en çok kullanılan cep telefonu modellerinden biri olan Samsung’da nasıl yapılır?

Telefon Android İse Yeni nesil Android cep telefonlarının bir çoğunda Miracast ya da DLNA teknolojisi kullanılmaktadır. Miracast teknolojisinde yapılması gereken işlem hem Smart TV’de hem de kullandığınız cep telefonunda Miracast özelliğinin açılmasını sağlamaktır. Örnek olarak LG cep telefonlarında yukarıdan aşağıya ekranı kaydırdığınızda Miracast yazan kısmı görebilirsiniz. Onu açtıktan sonra televizyonda da aynı özelliği açmanız yeterli olacaktır. Bu noktada hatırlatma yapmakta fayda vardır. iPhone haricinde hemen hemen telefonların geneli Android’tir. Örneğin LG, Samsung, HTC, Lenovo, Huawei, Asus, Sony ve benzeri.

2.Televizyonunuz Smart TV Yoksa;

iOS cihazlar için

iOS işletim sistemi kullanan cihazları televizyona kablosuz bağlamak için kullanılacak en pratik yol ise Apple TV olacaktır. 4. nesil Apple TV’lere iPad ve iPhone modellerini kablosuz bir şekilde bağlamanız mümkün oluyor. Telefondan cihaza görüntü ve ses sinyalleri HDMI üzerinden aktarılıyor. Apple TV’nin AppStore ve iTunes gibi içerik zenginliğinin bulunması kullanıcılar tarafından alternatifleri de artırabiliyor.

Apple TV satın aldıktan sonra iPhone’unuzun görüntüsünü televizyona yansıtmak için Denetim Merkezi’ndeki Ekran Yansıtma’yı seçebilir veya Apple TV simgesine dokunabilirsiniz.

3. HDMI Bağlantı İle Aktarma

HDMI (Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü) arayüz standardıdır. TV’niz son on yılda satın alındıysa neredeyse her set üstü kutu, oyun konsolu ve uygun sayıda ve kamera gibi bir HDMI bağlantı noktası vardır.

HDMI’a olan yararı, her yerde olduğu gibi (ucuz olduğu anlamına gelir) aynı zamanda HD video ve sesi barındıracağı ve bir filmi tam HD izlemekten endişe etmeden aygıtları bağlayabilmenize, ancak tabletin metalik hoparlörleriyle yapmaya mecbur olduğudur. Bir HDMI çıkışı, birçok Android tabletinin Apple’ın iPad’inde sahip olduğu bir avantaj.

HDMI fişleri üç boyutta gelir. Düzenli HDMI (veya A Tipi sol), alanın sorun oluşturmadığı cihazlarda bulabileceğiniz tam boyutlu bağlantı noktalarıdır: TV’leri, dizüstü bilgisayarları ve oyunları konsolları düşünün. Tabletlerde ve telefonlarda bulunması muhtemel yuvalar ya C Tipi (diğer adıyla Mini HDMI, orta) veya Tip D (Mikro HDMI, sağ) olacaktır. Bunlardan Micro HDMI veya Type D, en küçüktür.

Tabletinizin hangi bağlantı noktasına sahip olursa olsun, bir HDMI soketine bağlamak size Dünya’ya mal olmayacak: HDMI’dan Mini veya Micro-HDMI kablosuna 20-30 TL’ye sahip olabilirsiniz.

HDMI ya da minik türevlerine sahiptir. Acer Iconia A1, Tesco Hudl, Archos 80 Titanium ve Nokia 2520 gibi tabletlerin hepsi bunu sunuyor. En basit yaklaşım budur.

TEPKİNİ GÖSTER

Yazar Hakkında

NedensizPostalar
NedensizPostalar 741 posts

Teknolojiye büyük merakı olan birisi, sorunlarınızla ilgili cevap veriyorum .yorum yapmaya üşenmeyin :)

Bunları da Beğenebilirsin

Genel 0 Comments

Samsung Ceosu JK Shin : Galaxy S4 Satışları İyi Gittiği ve Apple ile Anlaşma Yapmayacağını Açıkladı !

  Samsung’un rekor satış hedefi yapacağını düşünerek üretilen Galaxy S4 cephesinden ilk aşamada olumlu haberler geliyor ve ABD yatırım bankası JP Morgan tarafından kamuoyuna sunulan bir raporda  satışların düşüş yaşadığı

Samsung,Galaxy S5 İle Beraber Plastik Kasa’yı Bırakıyor !

Mart ayında resmiyet kazananmış olan ve harikalar yaratan müthiş cihaz  Galaxy S4 öncesi Samsung’un telefonlarda yer verdiği tasarım ve kullanılan malzeme noktasında radikal değişiklikler ön göreceği üzerine bazı haberler gündemde

Google Kendi Klavye Uygulamasını Güncelledi! Hemen İndirin!

Google plus, Nexus programına dahil ettiği aletlerde mekan temin ettiği Google plus Klavye’yi Play Store’da yayınlayarak Android 4.sıfır üst tarafı bütün userlara sunmuştu. Android aleminde 2.ci parti üreticiler halihazırda kendi cihazlarında farklı 1 klavye kullanırken, Google’ın stok Android’te mevki temin ettiği klavye çözümü Gene bu alanda kullananlar içinseçenek teşkil sağlayacaktır. Son yarıyılda çok fazla uygulama için Update (güncelleme) duyuran Google

0 Yorum

Henüz yorum yok!

İlk yorumu sen yapabilirsin, Yorum yap!

Yorum Yap